تبلیغات
ترویج مهدویت و ضد صهیونیسم - مطالب فروردین 1394
با ورود وزرای خارجه فرانسه و آلمان به لوزان سوئیس برای دستیابی به چهار چوب اصلی توافق هسته ای مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ به مرحله حساسی وارد شده است.به گزارش مشرق، شبکه تلوزیونی سی ان ان آمریکا در گزارشی با اشاره به ورود وزرای خارجه آلمان و فرانسه برای شرکت در مذاکرات هسته ای با طرف ایرانی اعلام کرد مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ وارد مرحله حساسی شده است.

در این گزارش به نقل از دیپلمات های ارشد و مقامات غربی ادعا شده است که ایستادگی و پا فشاری ایران بر سر برخی مسائل می تواند دستیابی به توافق هسته ای را به مخاطره بیاندازد.

همچنین در این گزارش آمده است مذاکره کنندگان ایرانی در این دور از مذاکرات بعد از برگشت از تهران مواضع سخت تری در مذاکرات اتخاذ کرده اند.

به نقل از این دیپلمات های آمریکایی آمده است که مذاکرات به جای بسیار سختی رسیده بطوریکه تمام روز گذشته را غربی ها به ایران فشار آورده اند اما ایرانی ها مقاومت کرده اند و کار به سختی پیش می رود.

شایان ذکر است روز جمعه باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در گفتگویی تلفنی در اقدامی که تلاش برای فرار از مسئولیت عدم دسترسی احتمالی به توافق هسته ای می باشد اعلام کردند توپ در زمین ایران است و این ایران است که باید تصمیمات لازم برای حل و فصل موضوعات باقی مانده را بگیرد.


برچسب ها: سی‌ان‌ان، مذاکرات هسته ای، مذاکرات هسته ای به نقطه حساسی رسیده،  

تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 | 12:52 ب.ظ | نویسنده : سرباز اسلام | نظرات شما
جنگ در یمن به احتمال بسیار زیاد، سرآغاز یک سلسله تغییرات ژئوپلتیکی مهم در منطقه خاورمیانه خواهد بود.به گزارش مشرق، مهدی محمدی کارشناس امور بین الملل در یادداشتی به بررسی جوانب و دلایل حمله عربستان به یمن و پیامد های آن پرداخت.

مهر متن یادداشت را به شرح ذیل منتشر کرد:

جنگ در یمن به احتمال بسیار زیاد، سرآغاز یک سلسله تغییرات ژئوپلتیکی مهم در منطقه خاورمیانه خواهد بود. 

این تغییرات به یک معنا ادامه تغییرات پیشین است ولی به معنایی دیگر، می تواند مستقل از بهار عربی و تبعات آن فهم و تحلیل شود.

سعودی قدرت نمایی چندانی در یمن نکرده است و اساسا نمی تواند بکند. سرباز سعودی توان حفاظت از سرحدات خود را هم ندارد چه رسد به اینکه سودای گشودن کشوری دیگر را در سر بپرورد؛ همچون همتای مصری  اش که در کنترل صحرای سینا درمانده اما به خود حق می دهد برای شیعه یمنی که از مادر چریک زاده می شود خط و نشان بکشد.ادامه مطلب برچسب ها: چرا عربستان به یمن حمله کرد؟، دلیل حمله عربستان به یمن،  

تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 | 12:36 ب.ظ | نویسنده : سرباز اسلام | نظرات شما
ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی ساعت 12 نیمه شب به وقت ریاض، دستور حمله به حوثی های یمن را صادر کرد.

در این عملیات که "توفان کوبنده" نام گرفته، 10 کشور از جمله شماری از کشورهای خلیج فارس شرکت دارند و آسمان یمن منطقه ممنوعه اعلام شده است.

لحظات نخست بامداد روز پنجشنبه عربستان سعودی به همراه امارات، بحرین، قطر و کویت بجز عمان، بیانیه‌ای برای حمله نظامی علیه یمن صادر کردند.

 جنگنده های عربستان سعودی چندین پایگاه در صنعاء از جمله کاخ ریاست جمهوری و یک پایگاه نظامی را هدف قرار داده اند.

وزارت بهداشت یمن  اعلام کرد بر اثر تجاوز نظامی هواپیماهای عربستان به خاک یمن، 18 شهروند یمنی کشته و 24 تن دیگر زخمی شدند. تصاویر رسانه‌ها از حمله نظامی عربستان به یمن را در ادامه می‌بینیم:

ادامه مطلب برچسب ها: حمله عربستان به یمن، حمله هوایی عربستان،  

تاریخ : یکشنبه 9 فروردین 1394 | 12:27 ب.ظ | نویسنده : سرباز اسلام | نظرات شما
دور نیست آنزمانی که زن نخست آفرینش دست بر کمر، چادر به سر می کند و به سمت مسجد روانه می شود وبرروی منبر با سخنانش لرزه به ستو ن های مسجد می اندازد!

او زن بود می توانست لب به سخن نگشاید تا به قول بعضی ها زن بودنش حفظ شود. کسی توقعی از اونداشت . دختر پیامبر بود ولی آن چنان  نگاه ها ی بیمار گونه مردمان عرب به زنان نفسش را بریده بود که به با حال بیمارش قدم برداشت به سوی مسجد تا بگوید علی تنها نیست و این بود قصه فریادها ی فاطمه. فاطمه بنده مال و زر نبود که  فریاد هایش برای بدست آوردن فدک باشد که اگر این چنین بود،همسر علی تنهایی که سه شب از افطارش را به فقرا می بخشید نمی شد.ادامه مطلب برچسب ها: فریادهای فاطمه (س)،  

تاریخ : پنجشنبه 6 فروردین 1394 | 02:01 ق.ظ | نویسنده : سرباز اسلام | نظرات شما
بازآ که دل هنوز به یاد تو دلبـــــر است
جان از دریچه نظرم، چشم بر در است


بازآ دگــر کـــه ســــایه دیــــوار انـــــظــار
سوزنده‌تر ز تابش خورشید محشر است


بازآ، که باز مردم چشـــــــــــمم ز درد هجر
در موج خیز اشک چو کشتى، شناور است


بازآ که از فراق تو اى غایــــــــــــب از نظر
دامن ز خون دیده چو دریاى گوهــــر است

اى صبح مهر بخش دل، از مشـــــرق امید
بنماى رخ که طالعم از شب، سیـه‌تر است

زد نقش مهر روى تو بر دل چنان که اشک
آیینه‌دار چهره‌ات اى ماه منظـــــــــر است

اى رفته از بــرابـر یاران مشفقــــــــــــــت
رویت به هر چه مى نگـــرم در برابر است  
 

**مشفق کاشانی**تاریخ : چهارشنبه 5 فروردین 1394 | 04:56 ب.ظ | نویسنده : سرباز اسلام | نظرات
تعداد کل صفحات : 2 ::      1   2  
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پاتوق مقالات شما